Wiek Złodziei

Age_of_Thieves_pudelko_wieczko_PL1Gra planszowa od wydawnictwa Galakta, której akcja została umieszczona w świecie fantasy. Premiera tej gry już niebawem.

 Co może nam zaoferować?

Do dyspozycji będziemy mieli postacie doskonale nawiązujące do klimatu gry. Zaopatrzone, jak nazwa mówi, w profesje złodziejskie. Będą nimi: Morius, Jasmine, Joanne, Nikolai, Noiron oraz Zain. W rozgrywce będziemy je kontrolować za pomocą arkuszu postaci, specjalnej karty akcji oraz punktów akcji. W czasie przebiegu gry będzie można zdobyć kolejne karty.

 Jak działać swoim złodziejem?

No oczywiście trzeba w „TAJEMNICY” zdeklarować akcję, dzięki czemu gracz coraz bardziej wczuwa się w postać. Do kart akcji przydzielane są punkty. Im więcej punktów akcji, tym lepiej.

 Czym są karty akcji?

Otóż, są to karty, za pomocą których będziemy mogli kontrolować postać. Zapisane są na nich: zasięg kradzieży oraz symbol kradzieży. Poniżej symboli jest zamieszczony efekt. Gra wymaga myślenia i planowania, gdyż każdy ruch musi być precyzyjny. Nie ma szansy na jakąkolwiek pomyłkę podczas jego wykonywania. Niestety możemy wtedy obejść się jedynie smakiem łupu, na który polowaliśmy.

 

Moja opinia

Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Wymóg myślenia w przód oraz planowanie kolejnego ruchu to aspekt logiczny, który umożliwi rozwijanie u gracza myślenia. Opcja rabowania innych bohaterów wprowadza interakcję w rozgrywkę, która może być przez to bardzo wciągająca. Co więcej, świetne grafiki złodziei oraz ilustracje samych kart akcji bezprecedensowo nawiązują do świata fantasy i twarzą epicki klimat. Sądzę, że każdy podczas grania poczuje się jak prawdziwy złodziej planujący rabunek Klejnotu Cesarza z jego pałacu.

 

O Planszówkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>