Relic: Tajemnica Sektora Antian

Odległy Sektor Antian doświadczył już wielu koszmarów i krwawych konfliktów, a mimo to nadciągają dla niego jeszcze mroczniejsze czasy. W okolicy otworzyła się szczelina w Osnowie i pod jej zgubnym wpływem plaga Chaosu i innych odrażających zjawisk rozprzestrzenia się w całym sektorze. Tak fabularnie wprowadza nas do gry instrukcja.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● Instrukcja ● Plansza ● 10 plastikowych popiersi postaci ● 4 plastikowe podstawki postaci ● 4 plastikowe znaczniki poziomu ● 16 plastikowych łączników do tarcz wskaźników ● 16 tarcz wskaźników życia i atrybutów ● 4 sześciościenne kości ● 40 żetonów postaci ● 55 żetonów ładunków ● 55 żetonów wpływów ● 4 plansze postaci ● 10 arkuszy postaci ● 5 arkuszy scenariuszy ● 30 kart Spaczenia ● 24 karty Misji ● 18 kart Relikwii ● 36 kart Mocy ● 24 karty Uzbrojenia ● 68 czerwonych kart Zagrożenia ● 68 niebieskich kart Zagrożenia ● 68 żółtych kart zagrożenia ●

Liczba graczy: 2–4 graczy

Wiek: +14 lat

Czas: 60–120 minut

Pewnie nie jeden z Was zaczynał swoją planszówkową przygodę z grą Talizman. W tym wypadku mamy do dyspozycji grę bazującą na tym właśnie tytule, która została umiejscowiona w uniwersum Warhammera 40 000. Jest to gratka dla fanów tego najsłynniejszego na świecie systemu bitewnego. Gra Relic – Tajemnica Sektora Antian przenosi nas do świata pełnego bitew i wojen, gdzie wcielając się w bohatera będziemy walczyć przeciwko grze.

Pudełko

Pudełko jest standardowej wielkości. Okraszone grafikami bohatera z systemu Warhammera 40k Space Marines, w którego będziemy mogli się wcielić. Celem gry będzie wypełnianie misji i zdobywanie artefaktów zwanych relikwiami, które umożliwią penetrację krain wewnętrznych. Z drugiej strony z kolei mamy krótki opis fabularny oraz zawartości pudełka i specyfikację gracza.

Zawartość

Zawartość pudełka, jak na Fantasy Flight Games i Galaktę przystało, jest ogromna. Na pierwszy rzut oka ukazuje się nam instrukcja, która jest napisana bardzo przyzwoicie. Z niej dowiecie się jak przygotować pierwszą rozgrywkę i poznacie wszystkie niezbędne zasady do jej rozegrania. Figurki to serce tej gry. Są wykonane w najwyższym standardzie, bez nadlewek oraz jakichkolwiek niedoskonałości, jakie mogłyby rzucić się w oczy. Świetnie obrazują postacie, którymi będziemy kierować podczas rozgrywki. Szkoda tylko, że są to wyłącznie popiersia bohaterów. Spotkałem się z różnym stosunkiem do tego zabiegu. Nie przeszkadza mi, że to jedynie popiersia, tak jak nie przeszkadzałoby mi gdyby były to pełne figurki. Jednak gracz bitewniaków poczuje niedosyt. Co więcej w pudełku odnajdziemy wskaźniki umiejętności dla naszych bohaterów, w które należy wpasować wybraną kartę postaci. Bardzo optymalizuje to rozgrywkę, np. zwiększa nam się siła i wystarczy, że przekręcimy znacznik siły na wskaźniku.

Pierwszą rozgrywkę zaczynamy od najprostszego scenariusza „Odległa tajemnica“ (w podstawowej wersji gry dostajemy 5). Czym byłaby gra planszowa bez planszy. Plansza do gry Relic jest mocno nasycona kolorystyką charakterystyczną dla kosmosu i science fiction. Ciekawa, uwydatnia klimat gry. Rozgrywając partię Relica czujemy się jakbyśmy byli członkami Uniwersum WH 40k. Kolory są ostre i mocno nasycone, a mimo to napisy na poszczególnych polach są czytelne. Dalej mamy do dyspozycji sporą ilość kart w formacie mini american, na których znajdziemy misje, bronie i ekwipunek. Na koniec oczywiście żetony z poprawnymi grafikami. Zapomniałbym – duży plus należy się też za karty postaci. Są one świetnie zaprojektowane i dają możliwość odwzorowania kolorów podczas malowania figurek.

Plusy:

  • kolorystyka mapy (Uniwersum WH 40k);
  • popiersia postaci;
  • instrukcja jest prosta i ładnie ilustrowana;
  • karty broni posiadają klimatyczne grafiki.

 

Minusy:

  • plastikowe podstawki bardzo ciężko się montuje w popiersiach postaci, po pomalowaniu figurek można je sobie uszkodzić.
  • wskaźniki po pewnym czasie zaczynają się poluzowywać;
  • plansza nie przylega do stołu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>